Twoje IP to: 54.167.95.51
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki
<<Powrót do strony głównej portalu
Hacking: Brute-force brutalność w drodze po hasło.
 Brute-force czyli metoda brutalna :-) dostania się na czyjś server :-(  niestety niema przed nią ochrony, można jedynie banować ip potencjalnego włamywacza lub stworzyć ochronę servera np. aby można było max 1 na sekunde logowac się na server z jednego ip (przez to potencjalny włamywacz poczeka sobie kilka tysięcy lat na hasełko ;) ). Zacznijmy od tego, że ta metoda włamywania jest przestarzała i odgadniecie hasła 7-8 literowego może zająć nawet 10 lat lub dłużej przy wolnym łączu :-).

Brute force polega na wykorzystaniu wszystkich możliwości ustawienia danej grupy znaków. Jeżeli chodzi o wszystkie znaki, które mogą wchodzić w skład hasła to tych kombinacji mogą być miliony przy hasłach o długości 7-8 znaków. Wiec niema co się rzucać na porządne strony www bo i te zazwyczaj mają długie hasła. Najwyżej można znaleźć hasło 5 literowe ale i to może trwać tydzień, albo i więcej. Wszystko zależy od prędkości hackowania tą metodą, czyli liczby kombinacji haseł na sekundę. Dla przykładu przy średnio 5 sprawdzanych hasłach na sekundę (czasem więcej czasem mniej). W takim tempie udało się programowi dojść do złamania hasła 4 literowego do konta na serverze pocztowym Wirtualnej Polski dopiero po 2 miesiącach, przy tym około 5 godzin każdego dnia był włączony łamacz !!!

Najpopularniejszymi programami mogącymi odkodowywać hasła kont ftp są Brutus i wwwhack.
 

 

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.