Twoje IP to: 54.227.76.180
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki
<<Powrót do strony głównej portalu
Hacking: Worm.Blaster: Usuwanie wirusa i zabezpieczanie systemu.
Instrukcja pochodzi ze strony czasopisma Komputer Świat - http://www.komputerswiat.pl 

Usuniecie wirusa Worm.Blaster i naprawa luki w Windows
Systemy Windows NT, XP, 2000 i 2003 mają lukę w bezpieczeństwie, którą wykorzystał sprytny programista pisząc wirusa o nazwie Worm.Blaster. Jego działanie jest proste – wykorzystując internet zapisuje się na dyskach twardych niezabezpieczonych komputerów. Następnie rozsyła się dalej. Dodatkowo, co kilka minut zamyka komputer wyświetlając poniższy komunikat +. Na szczęście szkodnika można się łatwo pozbyć, oto jak to zrobić.

1. Łączymy się z internetem i wchodzimy na stronę internetową:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;823980
Ściągamy poprawkę przeznaczoną dla naszego systemu operacyjnego a następnie instalujemy ją (uruchamiając plik). Restartujemy komputer.

2. W tym momencie komputer jest już zabezpieczony przed zarażeniem wirusem. Musimy jeszcze usunąć znajdującego się w komputerze robaka. Uruchamiamy Edytor Rejestru klikając na . , wpisując regedit i klikając na OK.


3 Podwójnymi kliknięciami otwieramy klucze: , , , , , . W prawej części okna odnajdujemy wartość i kasujemy ją. Zamykamy Edytor Rejestru i restartujemy komputer.

4. Po restarcie komputera kasujemy z dysku twardego plik o nazwie msblast.exe (znajduje się w folderze windows/system32).

5 Do automatycznego wykonania kroków 2-4 możemy posłużyć się programami usuwającymi wirusa Worm.Blast. Znajdują się one m.in. na stronach www.gdata.pl i http://securityresponse.symantec.com Więcej informacji o wirusie znajduje się na stronie
http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=2417

  

 

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.