Twoje IP to: 54.227.76.180
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki
<<Powrót do strony głównej portalu
 Jak samodzielnie złożyć kompa na giełdzie ?

Dowiecie się tutaj , jak samemu złożyć komputer z części kupionych na giełdzie. Przed tym jednak male ostrzezenie: zlozenie komputera nie jest czynnoscią bardzo skomplikowana, ale latwo jest popelnic błąd, np. w podlaczeniu kabelkow, zainstalowaniu karty graficznej w slocie, który może nas kosztować nawet kilkaset złotych. .

Pierwsza rzecz, jaka powinniśmy kupić, to obudowa. W grę wchodzą właściwie cztery   modele: mini, midi, big i desktop. Głównie teraz korzysta się z obudowy midi.

Na giełdzie obudowy tego typu kosztują niewiele ponad 110 zl. Warto zwrócić uwagę na to, aby wnętrze obudowy było lakierowane. Instalując w środku cokolwiek, będziemy się mniej kaleczyć o źle wyszlifowane krawędzie.

Załóżmy, ze budujemy nasz "rozsądny" zestaw, czyli komputer z procesorem AMD Athlon XP 1800+ BOX i dyskiem twardym 80 giga.

Spotkamy się z kilkoma modelami płyt głównych. Godne uwagi są  płyty firmy Asus. Kosztują ponad 350 złotych.

Jaki procesor? Tylko AMD Athlon XP 1800+ BOX. Procesory Intela są droższe . Zapłacić za niego musimy około 325 zl. Kupić tez powinniśmy ramy  DDR 256  MB pamięci za ponad  200 zl.

Z kart graficznych popularna jest  Winfast FX  5200 DVI AGPx8 ,64 Mb Tv out, BOX,. Kosztuje około 400 zl.

Najsensowniejszym zakupem, jeżeli chodzi o dysk twardy, 80 Gb Maxtor  7200 Ata 133 2 Mb cahe za około 360 zl. Stacje dyskietek kupimy za około 40 zl.! Będzie nam jeszcze potrzebny CD/ROM nie opłaca się nam już kupować samego CD. Najlepiej kupić combo lub nagrywarke w cenie ponad  300 zł

Potrzebujemy jeszcze: klawiaturę (40 zl), myszkę (25 zl). 

Problemy mogą być natomiast z monitorem. Jest to rzecz droga i lepiej mieć gwarancje. Mimo wszystko proponowałbym sklep, ale jeśli ktoś chce kupić monitor na giełdzie, to zapłaci za niego około 1700 złotych (LCD 15" SAMSUNG SM152 T) czyli średnio niewiele drożej niż w sklepie

Karta dźwiękowa jest niezbyt potrzebna ponieważ każda płyta główna posiada ja zintegrowana i jakość dźwięku nie jest wcale gorsza! Ale jeżeli ktoś już sobie zażyczy dzwiękówke to polecam SOUND BLASTER AUDIGY 5+1  OEM za około 300 zł

Całość wychodzi niedrogo. Minusy są dwa. Pierwszy to fakt, iż na te zakupy nie dostaniemy rachunków, wiec jeżeli ktoś chce odpisać sobie cześć poniesionych nakładów z podatku dochodowego (wiadomo: zakup na cele edukacyjne) lub umieścić faktury w kosztach swojej firmy, to nic z tego. Drugi to problemy z gwarancja. Chociaż giełdowi sprzedawcy wystawiają gwarancje, to jednak nigdy nie mamy pewności, ze za rok spotkamy na giełdzie ludzi, którzy gwarancje nam wystawili.

 To teraz zabieramy się za połączenie wszystkiego w jedną całość!!!

Pierwszym krokiem będzie założenie procesora trzeba posmarować z wierzchu procesor pasta termoizolacyjną  i założenie na niego coolera.  Teraz trzeba włożyć to wszystko do naszej obudowy! Najlepiej położyć obudowę na boku włożyć płytę  główna i ja przykręcić. Następnie wkładam ram , kartę dźwiękową , graficzna do swoich slotów  następnie wkładamy dysk, stacje dyskietek, CD/ROM ROM wszystko przykręcamy na końcu wszystko podłączamy kabelkami! Oczywiście została jeszcze przed nami jedna praca czyli sprawdzenie ustawień biosu z książeczką która dostaniemy razem z płytą główną oraz zainstalowanie systemu i wszystkich sterowników!

 

Przechodzimy od słów. do czynów ;)

1)wkładamy płytkę do obudowy niestety fotki nie mam jak to zrobić ale najlepiej położyć obudowę na boku i delikatnie położyć płytkę i ją przykręcić ;)

2)Wkładam procek :) tylko delikatnie

 3) smarujemy procek pastą termoprzewodzącą i kładziemy na niego cooler

 

                                         

4) teraz wrzucamy kartę graficzna (taki ładny czarny slot)

                      

 

5)jezeli musimy albo chcemy (bo karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główna) to wkładamy ja w biały slot można sobie wybrać to większego znaczenia nie ma ;) (ja osobiście polecam przedostatni :)

                                        

6)teraz ramy

                   

7)wsumie to jeszcze jedno ;p

tutaj trzeba podłączyć taśmy. czerwone to taśma do dysków  białe do cd/romów a takie małe czarne nad białym to do dyskietek :)

w sumie to wszystko tak ogólnie sadze ze powinniście sobie poradzić :)))

ŻYCZĘ  WAM POWODZENIA :))

A jeśli znudzi się nam już wygląd naszego kompa :))) to możemy go trochę przybajeżyć ;P

              

    

Ale to już wyższa szkoła "jazdy na wrotkach "

 Opracowanie - © Laska

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.