Twoje IP to: 3.94.202.172
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki
<<Powrót do strony głównej Świata Software
Świat Software: Obsługa DC++ (Direct Connect)

Obsługa DC++

Program DC++ [ DC Plus ] jest alternatywnym klientem DC, który jednak ogólnie na Hubach jest niechętnie widziany przez administratorów. Jeżeli zdecydujesz się na ten program, zapoznaj się ze stroną web danego Huba celem upewnienia się czy dopuszcza on możliwość łączenia się za pomocą DC++ i czy przypadkiem nie zaliczysz BAN-a na danym Hubie już na "dzień dobry", z reguły na stronach są opisane warunki korzystania z DC++, chodzi tu głównie o ilość hubów na których można przebywać, plus też czesto ilość slotów przypadających na jeden połączony hub. Jeśli nie znajdziesz takich informacji na stronie www danego Huba, po połączeniu się z nim upewnij się w okienku powitalnym [Regulamin lub Zasady] czy zezwala on na ten program (łącz się w tym czasie nie bedąc połączonym do innych hubów najlepiej).

1.Prace z DC rozpoczynamy od odpowiedniego skonfigurowania klienta, co jest przedstawione poniżej:

Najpierw wpisujemy dane o użytkowniku tak jak o nas, zgodnie z tym co pisze na rysunku w odpowiednich polach. Poniżej też znajdują się bardzo istotne opcje dotyczące trybu łączenia się z hubem (pod rysunkiem są wyjaśnione różnice trybów):

Informacje o użytkowniku

Tryb aktywny - wybierz ten tryb, jeżeli masz własne stałe IP, nie masz żadnych firewalli, routerów itp.
Tryb pasywny - jeżeli nie masz wlasnego stałego IP, występujesz tylko na wewnętrznym IP swojej sieci (tak jak jesteś widziany na zewnątrz pod wspólnym IP całej sieci), stoisz za firewallem, co przejawia sie tym, że jako active nie możesz nic sciagnąć, search także nic nie chce wyszukiwać, to przełącz się w passive mode. Pamiętaj żeby dopisać sobie do ksywki "pass", "psv", albo coś żeby było wiadomo, że jesteś passive, ponieważ użytkownicy w trybie passive nie widzą się z innymi passive, tzn. nie mogą nic sciągać od siebie.

Tutaj wpisujemy głównie gdzie program ma sciągać pliki:

Informacje o użytkowniku

Tutaj udostępniamy własne zasoby innym (tu należy pamietac, że każdy hub ma określone minimum danych z którym można wejść, więc trzeba udostępnić tyle żeby spelnić te wymogi). Poniżej też ustawia się ilość slotów, czyli ile osób w danym momencie może od ciebie ściągać (tu także należy pamietać że każdy hub ma określoną minimalną ilość slotów do wejścia):

Informacje o użytkowniku

Ustawienia interface'u (opis na rysunku):

Informacje o użytkowniku

Ustawienia zaawansowane (opis na rysunku):

Informacje o użytkowniku

Ustawienia zaawansowane 2 (opis na rysunku):

Informacje o użytkowniku

Główne okno (opis najważniejszych rzeczy po lewej stronie):

Informacje o użytkowniku

Menu główne i ikony (opis na rysunku):

Informacje o użytkowniku

Kolejka plików (opis na rysunku):

Informacje o użytkowniku

Ulubione huby (opis na rysunku):

Informacje o użytkownikuCopyright k3310

 

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.