Twoje IP to: 3.94.202.172
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki
<<Powrót do strony głównej Świata Software
Świat Software: Czy warto korzystać z programu KaZaA??

KaZaAJak pewnie każdy użytkownik tzw. neta wie czym jest Kazaa i do czego służy, ale czy warto z tego programu korzystać ?
Oczywiście korzyści materialne jakie osiągniecie dzięki temu programowi są spore tym bardziej, że
jeszcze nie spotkałem przypadku o nakryciach (w Polsce) użytkowników Kazaa na korzystaniu z piratów. 
Niestety (albo i dobrze dla producentów oprogramowania) w niektórych krajach na świecie bywały przypadki spraw sądowych z powodu tego programu (ludzie dostawali niezłe grzywny :P ). Zresztą proszę sobie wyobrazić - firma wydaje miliony dolarów na opłacenie kilkudziesięciu pracowników a potem przez programy typu P2P ma milionowe straty :(. W sumie to gdy naszła mnie wena twórcza na ten artykuł nie chciałem tego napisać co powyżej napisałem :) więc przejdźmy do konkretów.
Ostatnio słyszę coraz więcej złych opinii na temat Kazaa chociaż jest to najpopularniejszy tego typu program (więc powinien posiadać najwięcej oprogramowania) to ściągnięcie np. filmu Divx trwa czasami niebywale długo. Czyżby Kazaa pracuje w przestarzałej technologii?? Tego nie wiem nie mi to oceniać ale nieraz słyszałem, że Kazaa korzysta z najlepszych technologii, a jednak słyszałem że np. emule, DC, winmx są znacznie szybsze. Jeszcze do tego można dołożyć że taki pan x (kompletnie ciemny w informatyce), który znajduje w sieci Kazaa zasysa ten program następnie instaluje Kaze i zaczyna z niej korzystać  to może nie wiedzieć, że to nielegalne i na dodatek podnieca się że będzie miał najnowszy film załóżmy najnowszą wersję Matrixa :D ściąga go a ze zajmuje on załóżmy 3 płyty to łącznie to daje ok 2GB. No jeszcze jak czasami bywa w Kazaa transfer będzie wynosił 3kB/s to tydzień z głowy z zapchanym łaczem. Następnie pan x otwiera film i tu wielkie zawiedzenie zamiast naszego Matrixa jest jakiś film porno (moze niektórzy się uciesza ale Pan x nie :D ). A jak znam takie historie to ten film jeszcze będzie zawierał wirusa - wormsa :D, który rozsieje się po 1000 naszych ważnych dokumentów i potem zacznie rozsyłać spam do ludzi z Argentyny przez co zaczną spadać na nas skargi :( i odłączą nas od neta na tydzień albo i dłużej i wtrynią karę, bo nie jest to z godne z netyką :(.
Więc naprawdę radze uważać na Kazaa i radze po pierwsze zanim ją zainstalujesz zainstalować jakiegoś dobrego firewalla (jest takich sporo darmowych w sieci) następnie po każdym ściągniętym pliku (grupie plików) skanować dysk antywirusem, polecam do tego skaner Online ze strony www.skaner.mks.com.pl.
No i oczywiście ściągać pliki typu jakieś fotografie (humorystyczne:D), gry we flashu, stare dosowe gry (bez licencji) idt. bo może i w Polsce nadejdzie się chwila, gdy polska policja wkroczy do internetu (chociaż nie wydaje mi się żeby ta chwila nadeszła w najbliższych latach).Copyright Mival.

 

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.