Twoje IP to: 18.210.22.132
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki

 Ostatnio dodane:

 
  

Szukaj w naszym katalogu stron www!!


Poinformuj nas o niedziałającej stronie :: Dodaj swoją stronę do tego katalogu!!
Zobacz wszystkie strony!!

 <<<Powrót na strone główną Portalu

 Dział ...:::Tricki z Windows:::....Oto tricki z Windą ;-)  Przeczytacie tu o sztuczkach, dotyczących tego popularnego systemu operacyjnego.


 Jak zrobić plik bez nazwy :)

To bardzo proste wystarczy kliknąć na plik prawym klawiszem myszki i wybrać opcję Zmień nazwę, następnie wpisać jako nazwę trzymając wciśnięty lewy Alt cyfrę 0160 i nacisnąć Enter. Gotowe!!


 Jak skasować znak strzałki w skrótach?

 Naciskamy start/otwórz wpisujemy tam regedit. jesteśmy w edytorze rejestru :). Teraz wchodzimy w HKEY_ClASSES_ROOT->inifile i kasujemy IsShortcut. Następnie wchodzimy do HKEY_ClASSES_ROOT->piffile i znów kasujemy IsShortcut. Teraz pozostało zrestartować kompa i gotowe :). Pamiętajcie nie odpowiadamy za to co stanie się z waszym komputerem po wykonaniu tych operacji :P.


Strona internetowa na pulpicie.

Najpierw trzeba mieć stronę www np. index.htm. Teraz klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybieramy Właściwości. Teraz wchodzimy na zakładkę Sieć Web. Zaznaczamy opcję Wyświetl zawartość sieci Web na pulpicie Active Desktop Klikamy na przycisk Nowy i w następnym oknie wybieramy Przeglądaj i szukamy naszego pliku. Zamykamy okna klikając na OK i widzimy naszą stronę na pulpicie.

Likwidacja dopisku ?Skrót do...?

Windows 98 opatruje nowo tworzone skróty dopiskiem "Skrót do". Można to zlikwidować w następujący sposób: 1. Uruchom edytor rejestru i przejdź do gałęzi HKEY_CURRENT_USER. Rozwiń gałąź Software/Microsoft/Windows/Cur-rentVersion. Zaznacz klucz "Explorer" i zmień wartość danej o nazwie "link" na 00 00 00 00. 2. Po ponownym uruchomieniu Windows skróty będą tworzone bez nieeleganckiego dopisku.

Ustawienie obrazka w tle w dowolnym miejscu...

Ustawienie obrazka w tle w dowolnym miejscu Wiemy, że obrazek, który wykorzystujemy jako tapetę Windows, można rozciągnąć albo na cały ekran, albo też ustawić go posrodku ekranu. Nie ma konwencjonalnej metody umieszczenia go w dowolnym miejscu ekranu. Aby tak uczynić, należy dokonać ingerencji w Rejestrze. 1. W edytorze Rejestru należy otworzyć klucz HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop i klawiszem Tab przeniesć się do prawej częsci ekranu. 2. Teraz tworzymy nową wartosć ciągu o nazwie "WallpaperOriginX" oraz drugą - o nazwie " WallpaperOriginY". 3. Jesli jeden z tych wpisów ma wartosć 0, wówczas obrazek jest wysrodkowany względem danej osi. Przez podanie innej wartosci, także ujemnej, można ustawić obrazek w wybranym miejscu ekranu. Odległosć od lewej krawędzi ekranu okresla parametr "WallpaperOriginX", zas "WallpaperOriginY" - od krawędzi górnej. 4. Obrazek może wychodzić poza ekran. Jesli jako wartosć WallPaperOriginX podamy -100, wówczas obciętych zostanie 100 pikseli od lewej krawędzi ekranu. 5. Uwaga! Ważne jest przy tym, aby w menu własciwosci ekranu wyswietlanie tapety było ustawione jako wysrodkowane.


Niewidoczne dyski !!

Niewidoczne dyski Jeżeli chcemy ukryć cały dysk przed oczami ciekawskich, wystarczy, że po odszukaniu w Rejestrze klucza: HKEY_CURRENT_ USER\\Software\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\Explorer wprowadzimy nową wartość binarną o nazwie "NoDrives". W jej oknie edycyjnym wprowadzamy tyle jedynek, ile kolejnych liter dysków ma być niewidzialnych.

http://www.izz.republika.pl


Bitmapa jako ikonka

Jeżeli chcemy, aby ikonką mogła być dowolna bitmapa wystarczy "pogrzebać" w Rejestrze. 1. Otwórz klucz: HKEY_CLASSES_ ROOT/Paint.Picture/DefaultIcon. 2. Wartość ?(Domyślna)? zmodyfikuj na: "%1". Od tej pory każdy plik *.BMP będzie mógł być także ikonką.

http://www.izz.republika.pl


Pulpit w oknie

Istnieje możliwość wyświetlenia zawartości Pulpitu w oknie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać opcję "Uruchom" z menu Start i wpisać "." (kropkę, bez cudzysłowów).

http://www.izz.republika.pl


Jak szybko zrestartować winde??

Wystarczy kliknąć Start->Zamknij System i uruchom ponownie. Podczas tego procesu trzymaj shift. Skróci to czas czekania o parę ładnych sekund :). Nie testowałem tego na winXP!!

Przyśpieszenie ładowania systemu.

Na szybkich sprzętach będzie to nieodczuwalne , ale mając CPU300-400MHz i 64MB RAM będzie to już widoczna różnica - chodzi o niepotrzebne logo Windows XP podczas bootowania systemu Jeśli logo nie będzie , pozostanie nieco więcej pamięci do wykorzystania . Logo jest zawarte w pliku ntoskrnl.exe w folderze Windows\System32\ , ale nie można usunąć tego pliku bo Winda nie ruszy . Aby się tego logo pozbyć , należy : 1. otwórz np. notatnikiem plik boot.ini - katalog główny na partycji systemowej - jest to plik ukryty (aby go zobaczyć należy zaznaczyć w "opcjach folderów" : "pokaż pliki ukryte i systemowe") 2. na końcu ścieżki ARC wskazującej lokalizację WinXP dopisz : /noguiboot

http://www.izz.republika.pl


Ukryte (czyli niewidoczne na ekranie) pliki.

Ta sztuczka daje podobne efekty do opisanego już tricku z niewidocznymi dyskami, ale nie wymaga grzebania w rejestrze. W prosty sposób możemy sprawić, aby wybrane przez nas pliki lub foldery były niewidoczne, a co za tym idzie nie będą rzucały się w oczy ciekawskim mającym dostęp do naszego komputera :-) Aby ukryć plik lub folder, kliknij na niego prawym klawiszem myszy, wybierz właściwości i w części Atrybuty zaznacz Ukryty. Po zatwierdzeniu i odświeżeniu folderu plik będzie niewidoczny na monitorze. I oto cała sztuczka. Aby ponownie sprawić, żeby plik nie był już ukryty klikamy Start -> Ustawienia -> Opcje Folderów i zakładka Widok zaznaczamy tam opcję "Pokazuj wszystkie pliki", dzięki temu będą widoczne pliki ukryte i będzie można zmienić atrybut pliku, tak samo wybierając jego właściwości a następnie odznaczając Ukryty. I wtedy plik jest już widoczny :-) Następnie pamiętajmy, aby w Opcjach Folderów, zaznaczyć domyślną opcję "Nie pokazuj plików ukrytych lub systemowych"

 

 

 

Statystyki!

 

 

W tym dziale polecamy:
 

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.